על סוגי הנירוסטה הקיימים

סוגי הנירוסטה

נירוסטה בדרך כלל מחולקת ל 5 סוגים:

Ferritic - פלדות אלה מבוססות על כרום עם כמויות קטנות של פחמן בדרך כלל פחות מ 0.10%.
פלדות אלה מיקרו דומה לפחמן ופלדות סגסוגת נמוכות.

הם בדרך כלל מוגבלים בשימוש לחלקים דקים יחסית בשל חוסר הקשיחות בריתוכים. עם זאת, שבו הריתוך לא נדרש הם מציעים מגוון רחב של יישומים. הם לא יכולים להיות קשוחים על ידי טיפול בחום. פלדות כרום גבוהות עם תוספות של מוליבדן ניתן להשתמש בתנאים די אגרסיביים כגון מים ים. פלדות Ferritic גם נבחרו להתנגדותם לפיצוח מתח קורוזיה. הם לא formable כמו פלדות אל חלד austenitic. הם מגנטיים.

Austenitic - פלדות אלה הן הנפוצות ביותר. המיקרו שלהם נגזר מהתוספת של ניקל, מנגן וחנקן. זה אותו המבנה שקורה בפלדות רגילות בטמפרטורות גבוהות בהרבה. מבנה זה נותן לפלדות אלה שילוב האופייני להן של רתיכות וformability. עמידות בפני קורוזיה יכולה להיות מוגברת על ידי הוספת הכרום, מוליבדן וחנקן. הם לא יכולים להיות קשוחים על ידי טיפול בחום אבל יש לי הרכוש שימושי של להיות מסוגל להיות קשוחה לרמות כוח עבודה גבוהות תוך שמירה על רמה שימושית של משיכות וקשיחות. פלדות austenitic סטנדרטיים הן פגיעות להדגיש קורוזיה פיצוח. פלדות austenitic ניקל גבוה יותר גדלו התנגדות ללחץ קורוזיה פיצוח. הם נומינליים שאינם מגנטיים אך בדרך כלל תערוכה כמה תגובה מגנטית תלוי בהרכב והתקשות העבודה של הפלדה.

Martensitic - פלדות אלה דומות לפלדות ferritic בהיותו מבוסס על כרום, אך יש רמות גבוהות, כ- 1% פחמן גבוהות יותר. זה מאפשר להם להיות קשוחות כמו פלדות פחמן וסגסוגת נמוכה. הם משמשים בהם נדרש חוזק גבוה ועמידות בפני קורוזיה מתונה. פלדות אלו שכיחות יותר במוצרים ארוכים מאשר בגיליון וצורת צלחת. יש להם רתיכות וformability נמוכים בדרך כלל, והם מגנטיים.
לפלדות אלה מיקרו, המהווה כ -50% austenitic ferritic ו -50% - דופלקס. זה נותן להם כוח גבוה משתי פלדות ferritic או austenitic.

סוגי נירוסטה אלו עמידים ללחץ קורוזיה פיצוח. לפלדות שנקראות "רזה דופלקס" מנוסחות יש התנגדות קורוזיה דומה לפלדות austenitic סטנדרטיות אך עם כוח והתנגדות ללחץ קורוזיה פיצוח משופרים.

פלדות "Superduplex" הגבירו את כוח והתנגדות לכל הצורות של קורוזיה בהשוואה לפלדות austenitic סטנדרטית. הם רתיך אבל זקוקים לטיפול במגוון הרחב של מוצרים צריכים ריתוך וקלט חום. יש להם formability המתון. הם מגנטיים, אבל לא כל כך הרבה כמו ציוני ferritic, martensitic וPH עקב 50% שלב austenitic.

התקשות משקעים (PH) - פלדות אלה יכולים לפתח גבוה מאוד כוח על ידי הוספת אלמנטים כגון נחושת, ניאוביום ואלומיניום לפלדה. עם טיפול מתאים "הזדקנות" חום, חלקיקים עדינים מאוד ליצור במטריצה ​​של הפלדה המעניקה כוח. יכולים להיות במכונה פלדות אלה לצורות מורכבות למדי דורשות סיבולת טובה לפני טיפול הזדקנות הסופי כפי שיש עיוות מינימאלית מהטיפול האחרון. זאת בניגוד להקשחה קונבנציונלית והרפיה בפלדות martensitic בהן העיוות מהווה בעיה גדולה יותר. העמידות בפני קורוזיה דומה לפלדות austenitic סטנדרטיים כמו 1.4301 (304).

No Comments Yet.

Leave a comment