שימוש בנירוסטה בגני אירועים

עבודות נירוסטה בגני אירועים

בגני אירועים רבים משתמשים בנירוסטה בשלל שימושים ברחבי האולם או הגן. הנירוסטה נמצאת הן בשימושים הצפויים שלה, בעיקר בתחומי המטבח, והן בשימושים מעט פחות צפויים כמו בכלי אוכל בהם מגישים מנות לאורחים שהגיעו אל האירוע, והן במקומות כמו קישוטים מרכזיים או תפאורה באירוע. נירוסטה מאפשרת משחק ומגוון רב הן לטבחים והן למעצבים ולכן הופכת לחומר שימושי כל כך בגני אירועים. ביקור באולמות בדרום או בגני אירועים בצפון יבהיר במהרה כי בכל רחבי הארץ משתמשים בנירוסטה בשימוש נרחב.

 

מהי נירוסטה?

לפני שנציין את השימושים הנרחבים של נירוסטה במקומות שונים ולצרכים שונים, נבין מהי בכלל נירוסטה ולמה היא טובה. אם כך, נירוסטה, הנקרא לעיתים גם פלדת אל-חלד, זה שם כולל לכל סוג של מוצרי פלדה שונים שאינם מחלידים. כלומר, חומר המסוגל לעמוד ברטיבות ובתנאים קשים ואינו מתקלקל, מה שהופך אותו למושלם לעבודה במטבחים, בחדרי שירותים ואמבטיות ובכלל, בכל מקום בו הוא עתיד להתלכלך או להתרטב ועדיין לשמור על איכויותיו המקוריות. למרות שנירוסטה הפך להיות שם מוכר בכל בית, הוא למעשה שם שטבעה חברת גרמנית, אשר המציאה את הנירוסטה, והוא נוצר משתי מילים גרמניות (נירוסטנדר + סטאל) שמשמעותן ביחד היא "פלדה שאיננה מחלידה". הנירוסטה עמידה בפני חלודה וקורוזיה ועל מנת שבאמת תוכל להיקרא נירוסטה, עליה להכיל לפחות 10.5% של כרום.

 

מדוע נירוסטה מושלמת לגני אירועים

אם תבקרו בכל גן אירועים בצפון, בדרום או במרכז הארץ, תגלו שהמטבחים, עמדות האוכל המוצבות בחוץ ברחבי הגן, ואפילו לעיתים חלקים מסוימים בשירותים יהיו מורכבים מנירוסטה. הסיבה פשוטה – גן אירועים הוא לרוב פתוח, מה שהופך את כל הרכיבים שבו לרגישים לקור, לחות, גשם, חום קיצוני ועוד. במיוחד בגני אירועים יש צורך ברכיבים שיהיו עמידים מאד, ולא יפגמו בתנאי מזג האוויר. הנירוסטה מצופה בשכבת של חומר בשם תלת תחמוצת הכרום, אשר נוצר ברגע שכרום נחשף לחמצן. שכבה זו הופכת את המוצר לכזה שאינו חדיר למים או לאוויר, ולכן מוגן לחלוטין. יתרון נוסף הוא שגם אם החומר נשרט או נפגם, נוצרת מיד שכבת חדשה של תלת תחמוצת הכרום ומגנה גם על המקום השרוט, מה שמבטיח עמידות של עבודות נירוסטה לאורך שנים רבות.

 

שימושים שונים לנירוסטה

ברחבי גני אירועים נוכל לראות את הנירוסטה מופיעה במגוון רחב של שימושים, ביניהם: משטחי עבודה, לוחות, מוטות המרכיבים את המטבח, צינורות שונים במטבח, כיורי נירוסטה גדולים, סירים ומחבתות, סכו"ם לאורחים,  ועוד. בנוסף, מכשירי חשמל רבים מכילים נירוסטה כגון קומקום, מיקרוגל, קערת מיקסר מנירוסטה ועוד. כמו כן, כנראה ונראה את הנירוסטה גם מחוץ למטבח בגן האירועים, כמו במעקים ברחבי החלל, באלמנטים אומנותיים בגן (כגון פסלי גן סביבתיים) ועוד. אחד מהיתרונות הגדולים של החומר הוא שניתן למחזר את כולו ב-100% ולכן הוא חומר ידידותי לסביבה ומומלץ.

No Comments Yet.

Leave a comment