עיצוב המטבח ושימוש בנירוסטה

עיצוב המטבח ושימוש בנירוסטה

לחלל המטבח יש את המרכיב החשוב ביותר בייצוג אופי הבית. מחקרים מראים כי בממוצע, אורח אשר יפקוד את הבית ירעיף תחילה מבט אל עבר המטבח, ובבחינה זריזה זו הוא יגבש את הרושם הראשוני שלו על סטטוס המשפחה. לכן, סגנון המטבח יכול לשפוך אור רב על תרבות הבית. כך למשל, עיצובים שונים יכולים להעיד על זיקה שמרנית, עכשווית או מודרנית, ולאפיין את המשפחה.

לאלו אשר מעוניינים להציג פן מודרני וחדשני, מומלץ במיוחד לשלב בעיצוב המטבח נירוסטה לצד השיש או העץ. צבעה הטבעי של המתכת הינו כסוף-בוהק, קל מאוד לניקוי, ולכן הוא מעניק גווני ברק למטבח. על אף יתרונות אלו, שלהם מתווספים גם עמידות רבה נגד חלודה ויכולת שימור למשך שנים, שימוש מסיבי בנירוסטה במבטחים ביתיים נטפס עד כה כמשריש תחושת קרירות, ולכן שימוש כזה נעשה בעיקר בבתי עסק. השימושים הביתיים בישראל כוללים בעיקר ברזים, כיורים, ידיות לארונות מטבח, משטחי עבודה, מעקות וכו'.

יותר משתמשים בנירוסטה

אי לכך, ישנה התחלה מרעננת, אשר תופסת תאוצה בעיקר בארה"ב, של שימוש רב יותר בנירוסטה, והוא יצירתי במיוחד. כך למשל, משפחות בארה"ב בחרו לוותר על מקרר משפחתי סטנדרטי, ובמקומו הם עיצבו מקרר שכולו נירוסטה מבריקה, והוא לא משמש לאחסון רגיל- אלא כמקרר של ממש, בדיוק כפי שעושים בתי הקפה בארץ. החידוש הזה הינו מהפכני בכל הנוגע לעיצובי המטבח הביתי, והוא קבע רף חדש של סגנון מודרני. חשיבה יצירתית זאת החלה לאחר חשיבה אמתית "מחוץ לקופסא", הרבה עוז, והסכמה להתחיל את הצעד הבא לעבר עיצוב עתידני של מטבחים משפחתיים.

למי שטרם מרגיש מוכן לצעד חדשני במיוחד, יכול להיעזר בנירוסטה במגוון דרכים אחרות כדי להביא מראה עכשווי יותר. שימוש בנירוסטה, למשל, כמשטח עבודה במטבח במקום השיש, מומלץ להיבנות במקשה אחת לפי מידות המטבח, וניתן לעשות במתכת המבריקה שלו משחקי הצללה מדהימים באמצעות גופי תיאורה המכוונים בזוויות מיוחדות כך שיעניקו מספר גוונים לאותו המשטח.

אפשר לסכם ולומר שכל משפחה היא יחידה תרבותית משל עצמה ובעלת אופי הייחודי לה, אבל לכל אחת המכנה המשותף שהוא הכדאיות בשילוב הנירוסטה בעיצוב המבטח הביתי. באופן קליל כמו בברזים, כיורים או ידיות. אופן רב יותר כמו חיפויי קיר מטבח, משטחי עבודה או מעקים. או באופן מסיבי ומודרני במיוחד כמו אי-מקרר מנירוסטה. מתכת יעילה זו עונה על מגוון בקשות עיצוב והשימוש בה הוא כבר בגדר סטנדרט בישראל.

No Comments Yet.

Leave a comment